Ačkoliv je hokej týmový sport, první finále ve Zlíně mělo na karlovarské straně dva hrdiny. Pětibodového Filipa Veselého a téměř neprůstřelného Bohumíra Macha, jenž ničil zlínské střelce. Suma sumárum: Sharks vezou ze Zlína mistrovský mečbol za výhru 6:2 a na domácím ledě budou 18. března útočit na obhajobu titulu!

První důležitý zákrok si připsal karlovarský Bohumír Mach po minutě hry proti domácímu ostrostřelci Joppovi, pak ale iniciativu převzali na delší dobu hosté. Wágner dvakrát vyzkoušel Pastuchův postřeh v brance Zlína a v končící 5. minutě nastřelil Geier horní tyčku. Nedlouho poté už se skóre změnilo, Patrik Sedláček převzal kotouč mezi kruhy a povedeným pokusem na lapačku otevřel gólový účet finále.

Žraloci se však z vedení neradovali dlouho, po 45 sekundách vyslal dělovku do horního růžku Zdeněk Hábl a bylo srovnáno. Povzbuzený Zlín chtěl víc, ale Karlovarští předvedli nádherný postupný útok ze své třetiny až po přízemní zakončení Radka Zelinky, proti kterému se Pastucha nestihl přesunout k tyči. Po zahrození Kormana a Juliny vyrobil hrubku v útočném pásmu Hábl, které využili k bleskovému úniku dvou na nikoho Michal Geier s Filipem Veselým a bylo to už 1:3.

Sharks nezastavilo ani oslabení, během kterého zavřeli soupeře před jeho brankou. Zelinka navíc nevyužil dalšího brejku s Geierem, po kterém mohlo být na střídačce Varů ještě veseleji. Do druhé části vstoupili hostující parahokejisté přesilovkou, ale Sedláček po ledě Pastuchu nepřekvapil a domácí se po vypršení trestu chopili iniciativy. Tlak narostl při Haasově vyloučení, kdy byl zcela sám před Machem Korman, ale nedal a podobně si vedl i dorážející Joppa. Hvězdný moment předvedl Bohumír Mach už při plném počtu hráčů na ledě, kdy zlikvidoval krátce po sobě dvě střely z levého křídla, jejichž autory byli Hábl a Joppa.

Když už se zdálo, že se Žraloci probrání do druhé přestávky, uštkl snaživé soupeře Filip Veselý ve 29. minutě kličkou do forhendu. Hned po rozehrání sice trefil břevno Zdeněk Hábl, ale jen tím vyrovnal bilanci nastřelených brankových konstrukcí. Naopak Filip Veselý, nejmladší účastník finále, po dvou minutách třetího dějství předvedl Pastuchovi stejnou kličku jako před přestávkou a kromě vysokého vedení 5:1 byl na světě i hattrick.

Na sebevědomí Zlína musel mít nepříznivý vývoj nutně vliv, jak ukázala Joppova akce bezprostředně po vhození buly. Slovenský reprezentant úplně sám před brankou tak dlouho přemýšlel, až zakončil jen do Bohumíra Macha, kterého následně ještě fauloval seknutím. Led se na chvilku vyprázdnil dokonce až do situace tří proti čtyřem, ale když bylo v poli osm hráčů, nachytal Karel Wágner od červené čáry Miroslava Pastuchu a bylo to 6:1 pro obhájce titulu.

Domácí sympaticky zápas nevzdali a ve 40. minutě byli za snahu odměněni korekcí na konečných 2:6, kdy ideální přihrávku napříč pásmem jenom usměrnil do prázdné branky Dávid Korman. Karlovy Vary se po taktickém výkonu, podpořeném pěti kanadskými body Filipa Veselého a sebevědomým Bohumírem Machem v brance, ujaly vedení ve finálové sérii a doma budou 18. března usilovat o obhajobu mistrovského titulu.