Spojení progresivního a dynamického sportu a jistoty silného tuzemského obchodního řetězce. To je nové partnerství společnosti Kaufland a Českého para hokeje. Už od loňského roku Kaufland zastupuje hokejový národní tým, ženskou hokejovou reprezentaci nebo nejvyšší tuzemskou hokejovou soutěž i mládežnické projekty.

Spolupráci oznámili zástupci společnosti Kaufland a Českého para hokeje během otevřeného tréninku české para hokejové reprezentace v Kladně. „V rámci celospolečenské odpovědnosti společnost Kaufland dlouhodobě podporuje široké spektrum různých projektů a organizací pomáhající handicapovaným, dětem v nemocnicích, dětských domovech či nevidomým. Jsme rádi, že v rámci partnerství s českým hokejem můžeme podpořit i český reprezentační para hokejový tým a být jeho generálním partnerem. Naším cílem je pomoc handicapovaným sportovcům, aby podávali co nejlepší sportovní výkony,“ řekl Martin Piterák – jednatel společnosti Kaufland. V úterý představili zástupci Českého para hokeje další plány pro tuzemský para hokej pro sezónu 2020/2021. Už na podzim proběhnou v Ostravě Mezinárodní rozvojové kempy pro nové, nadějné para hokejisty a para hokejistky. Českou para hokejovou reprezentaci by měl čekat v listopadu turnaj v Berlíně, v závěru roku má v Ostravě proběhnout i mezinárodní přípravný para hokejový turnaj. V rámci prestižního turnaje Winter Classic se pak utká český národní para hokejový tým pod otevřeným nebem s týmem para hokejistů Slovenska. „Jsem rád, že za poslední dva roky para hokej u nás prošel obrovským vývojem a oceňuji zájem tak významné společnosti jako je Kaufland. To jen posiluje další plány para hokeje u nás a umožňuje to i jeho další rozvoj,“ řekl manažer Českého para hokeje Jiří Šindler.

Otevřeného tréninku české para hokejové reprezentace se v Kladně zúčastnil i ambasador hokejové kampaně Kauflandu Jaromír Jágr. Podpořil tak dlouhodobou myšlenku para hokeje, který má bořit bariéry mezi sportem zdravých a handicapovaných. „Snažím se podporovat v hokeji nejen profesionální hráče, ale hlavně děti a je naprosto úžasné, že teď tu podporu mají i para hokejisté. Viděli jsme to na mistrovství v Ostravě, jak je tenhle sport neuvěřitelně zajímavý, nalákal do haly tisíce lidí, které to bavilo a je skvělé, že kluci to můžou dělat plnohodnotně, věnovat se tomu a sportovat naplno,“ řekl Jaromír Jágr. Od trenéra české para hokejové reprezentace Jiřího Břízy symbolicky převzal para hokejovou hůl, se kterou se pak ihned posadil do para hokejových saní a užil si tak část tréninku s českou para hokejovou reprezentací.

Český para hokej prochází dynamickým obdobím. Potvrzuje to i zájem nováčků o tento sport. S českým národním para hokejovým týmem trénuje už nyní šest nových hráčů. Tým se i díky podmínkám, které pro reprezentaci vytvořil Český hokej, pravidelně připravuje pod vedením trenéra Jiřího Břízy na kempech v Nymburku. Hlavním cílem je kvalifikace týmu na Zimní paralympijské hry v Pekingu 2022. Para hokejisté se bude mohou na paralympiádu přímo kvalifikovat během mistrovství světa. To by se v příštím roce mělo uskutečnit opět v Ostravě. Zatím nikdy v historii se para hokejový šampionát nekonal dvakrát za sebou na stejném místě.