Do Karlových Varů přijela nekompletní Sparta a i když první třetina branku nepřinesla, nakonec si Sharks připisují nad nejlepší obranou ligy vysokou výhru 9:1.

Předzápasové prognózy slibovaly zajímavou podívanou mezi nejlepším útokem a nejlepší obranou soutěže. Hosté však přijeli z Prahy v nekompletní sestavě, chyběla zkušenost v podobě Zdeňka Krupičky, Miroslava Novotného nebo Jana Zapletala. I tak první třetina nabídla vysoce kvalitní parahokej. Žraloci s chutí útočili a Sparta pozorně a hlavně efektivně bránila, oba týmy zdobilo skvělé bruslení a vysoké tempo hry. Většina útočných snah domácích se rozdrobila ještě než přišlo zakončení na brankáře Matoušíka, přesto musel mladý gólman několik střel z hokejek Zelinky nebo Geiera vyřešit. Na druhé straně se Berger musel mít na pozoru při úniku Ohara, který si vysloužil aspoň menší trest pro vracejícího se Zelinku. Prvních patnáct minut i přes vysoké nasazení trefu do sítě nepřineslo.

Po přestávce už bylo všechno jinak. Radek Zelinka brzo otevřel skóre zpoza branky, za minutu a půl však vyrovnal ranou pod víko nebráněný Jiří Raul. Šancí na karlovarské straně však začalo přibývat, když už tak omezená sestava Sparty ještě přišla o zraněného Sebastiana Bečváře. Geier se ještě zastřeloval, ale ve 22. minutě si najel před brankoviště Patrik Sedláček a obnovil vedení Sharks. Navíc po pouhých 24 sekundách z podobné pozice zvýšil Filip Veselý a domácí šli do trháku. I když to z ojedinělé šance zkusil Ohar, další trefu za Matoušíkova záda přidal po hezké souhře celého útoku Patrik Sedláček. Do šatny vsítil pátou branku Filip Veselý krátce po ubráněném oslabení a kurz utkání byl prakticky nastaven. Sparta za třetinu inkasovala stejně branek jako za všech šest předchozích zápasů dohromady.

Bezstarostná třetí část přinesla vylepšení statistik nejmladších Žraloků, hattrick zkompletovali Patrik Sedláček i Filip Veselý. Druhý jmenovaný navíc přidal další dva přesné zásahy. Sparta už další gól nedala, v největší šanci vychytal Berger Raula a vysloužil si za povedený zákrok sympatickou pochvalu od autora střely. Odveta se odehraje na pražském ledě hned druhý den od 10:45.