I když absence v sestavě hlásili oba soupeři, v zápase Karlových Varů na ledě Pardubic se mnohem výrazněji projevily na domácí straně. Sharks si na východě Čech došli bez výraznějších potíží pro vysokou výhru 9:1.

Kubeš, Hering, Pabst, Kvoch na jedné, Geier, Rennhack a Karafiát na druhé straně, to je výčet hráčů, kteří z různých důvodů chyběli na ledě. A bylo to znát, pardubická družina se od počátku musela bránit. Už na konci 1. minutě sice Karel Wágner prostřelil Bočka krátce po buly, ale jinak defenziva Mustangů dlouho odolávala. Veselý dvakrát nastřelil brankovou konstrukci, některá přečíslení vyzněla do prázdna a hlavně se mezi tyčemi činil Petr Boček. Až minutu a půl před první přestávkou ho doslova ukličkoval a puk po svými sáněmi za čáru dostal Patrik Sedláček.

Zkraje druhé třetiny se Filip Veselý opět zastřeloval do břevna, ale ve 21. minutě už u volné tyče nemohl nedat. Otevřel tím stavidla a i když obrovské šance ještě zůstaly nevyužity, Veselý do konce třetiny zkompletoval hattrick. Další trefy přidali Josef Jeřábek po skvělé výzvě od Sedláčka, sám Patrik Sedláček z dorážky a Radek Zelinka i v pádu. Kovářík v závěru dvakrát selhal sám před gólmanem, přesto ukazatel skóre hlásil 0:8.

Posledních patnáct minut se už odehrálo ve znatelně nižším tempu. Václav Kovářík i tak zvládl do odkryté branky doklepnout devátý gól a ve 42. minutě se dočkaly Pardubice čestného úspěchu, když Haasovu chybu v obraně potrestal zkušeně Pavel Doležal.