Parahokejové Karlovy Vary jsou vítězem základní části národní ligy 2023/2024. Rozhodl o tom přímý souboj s Pardubicemi, který Sharks otočili z nepříznivých 0:2 na konečných 3:2. Z prvního místa čeká Žraloky v semifinále play-off čtvrtá Olomouc, která zachránila postup v nervydrásajícím duelu pravdy s Ostravou.

Duel o celkové vítězství v základní části začal podle očekávání od první sekundy pěkně od podlahy. Oba týmy si vyzkoušely úvodní šance, ale jako první udeřili hosté. Bernhard Hering se prosadil šťastným zakončením o tyč a o brankáře, využil tak obrovského prostoru, kterého se mu dostalo před karlovarskou klecí. Vyrovnat se neúspěšně snažil zastupující kapitán Zelinka, nicméně více nebezpečných šancí měly do konce třetiny Pardubice. Zejména při opakovaném Doležalově zakončení nebo při Kubešově střele vleže gólman Mach svůj tým podržel.

Krátce po startu druhé části pohrdl vyrovnáním Sedláček, v ideální pozici ještě volil přihrávku. Sharks byli za nedotažené akce potrestáni ve 22. minutě, kdy Pavel Kubeš proklouzl mezi dvěma hráči a z pravého kruhu zavěsil pod horní tyč. Sedláček vzápětí nastřelil v jediné přesilovce zápasu konstrukci pardubické branky, ale početní výhodu Karlovarští nevyužili. Teprve dvě minuty před pauzou přiblížil domácí na dostřel Karel Wágner a vzápětí nevyrovnal v samostatném nájezdu na Bočka Veselý.

Šance na obou stranách se střídaly i v poslední patnáctiminutovce. Když už se zdálo, že karlovarský tlak začíná narůstat, ujel do brejku Hering a orazítkoval tyčku za Machem. To muselo hosty hodně mrzet, protože minutu na to se probil na hrot Radek Zelinka a srovnal. Pardubická střídačka reklamovala ofsajd, rozhodčí ale zůstali neoblomní. Hostům s menším počtem hráčů na střídání pak zjevně začaly docházet síly. O vítězi zápasu a celé základní části rozhodl ve 42. minutě stylově nejlepší střelec celé soutěže Filip Veselý.

Sharks se mohou začít připravovat na semifinálovou sérii proti Olomouci, zatímco Pardubice narazí na evropský tým Havířova.