Karlovarským parahokejistům se letos proti vicemistrovi ze Zlína daří. I druhou reprízu posledního finále vyhráli s osmičkou ve skóre, přestřelku na novém stadionu ve Lhotě u Vsetína ovládli 8:4 zejména díky povedené poslední třetině. Hattrickem se blýskl kapitán Michal Geier, trefili se ale i Lukášové Karafiát a Michalčín.

Na historicky první parahokejový gól se na ledě ve Lhotě u Vsetína nečekalo dlouho. Už po 76 sekundách prostřelil Matouška ve zlínské brance Karel Wágner a poslal Žraloky do vedení. To po dvou ubráněných oslabeních zvýraznil Michal Geier za pomoci teče domácího obránce. Zlín ale rychle zareagoval, do minuty snížil Slavomír Ferenčík. Ani Karlovarští nevyužili dvě přesilovky a byli krátce po první přestávce potrestáni.

Když mezi kruhy nezakončil hezkou kombinaci v početní výhodě Michalčín, překvapil návratem z trestné lavice Zdeněk Hábl a průjezdem až na hrot útoku pohodlně srovnal. Karlovaráci chtěli ztracené vedení zpět, ale Zelinka neuspěl dvakrát z ostřejšího úhlu a tutovku zazdil i sjíždějící si Haas. Ujala se až pohledná akce, na jejímž konci pálil do horního růžku Matouškovy branky Karel Wágner. V polovině 28. minuty nekompromisní ranou obnovil dvougólový rozdíl Michal Geier, ale Zlín už po několikáté v sezóně prokázal mimořádnou schopnost reagovat na nepříznivý stav. Ještě do přestávky bylo znovu vyrovnáno, nejprve všem ujel Zdeněk Hábl a nedal Bohumíru Machovi šanci. Hned po rozehrání využil Pavel Julina chyby v karlovarském bránění i chyby brankáře a z úhlu pověsil puk pod víko. Po půlhodině tak svítil na tabuli stav 4:4.

Poslední patnáctiminutovka rozhodla o vysokém vítězství Žraloků. Veselý se šikovně vyhnul obráncům a nabil Michalovi Geierovi v situaci dvou na nikoho na hattrick. Sám po pouhé půlminutě zařídil do odkryté branky odskok na 4:6 a tento úder byl pro domácí smrtelný. Drama už se nekonalo, naopak v samotném závěru se zaradovali i svátečnější střelci v dresu se žralokem - Lukáš Karafiát se prosadil z hranice brankoviště a těsně před závěrečnou sirénou povedenou tečí i Lukáš Michalčín. Zlín - Karlovy Vary 4:8!