Dosavadní útočník Patrik Sedláček se po zkušenosti z reprezentace posadil do branky poprvé i v ligovém zápase Žraloků a v Olomouci mohl s týmem oslavit výhru 6:2. Přispěl k ní řadou důležitých zákroků. Dalším důležitým článkem vítězství byl pětibodový Filip Veselý (2+3).

Utkání v Olomouci začalo od podlahy Zelinkovou trefou do tyče hned ve 2. minutě. I když se Žraloci prosazovali v útoku častěji než domácí Kohouti, brankářský debutant Sedláček si připsal nelehký zákrok v 5. minutě proti nepříjemnému nahození z hokejky Jedličky. Na konci 9. minuty se Karlovaráci dostali do vedení, když Žižlavského vyloučení potrestal Radek Zelinka a za pouhých 50 sekund vyšel pokus o michigenský blafák Filipovi Veselému. Když minutu před předstávkou zvýšil Michal Geier už na 0:3, zdálo se, že zápas nabere jasný směr.

Ale ještě v 15. minutě domácí dokázali, že se nevzdají. Gólman Sedláček si připsal dva extrémně důležité momenty - nejprve vyřešil horkou skrumáž před brankovištěm a vzápětí zastavil tělem a lapačkou dvě těžké střely. Olomouc pokračovala ve snaze i po pauze a vyplatilo se. Behěm necelé minuty překonali Sedláčka Miloš Večerek a dorážkou vlastní střely i Radek Jedlička. A to se ještě mezi trefy vklínil zákrok Sedláčkovy lapačky proti brejku dvou na jednoho. Hra se posléze zklidnila, ale neznamená to, že by oba soupeři rezignovali na útočné choutky. Jeden z výpadů zakončil zblízka Filip Veselý a tím stanovil skóre 2:4 po dvou třetinách.

Černoch v domácí brance se vyznamenal hned po přestávce proti Michalčínovi a udržel olomoucké naděje na přijatelné úrovni. Ty ale poklesy ve 36. minutě, kdy ho propálil Karel Wágner a za další dvě minuty přetavil svůj únik po levém křídle i Radek Zelinka. Jinak zajímavé utkání už pak poklidně dospělo do svého závěru.