Karlovarští parahokejisté si po roce opět zahrají o titul! A co víc, po devíti letech konečně zase v domácím prostředí. Ačkoliv se druhé semifinále zpočátku nevyvíjelo dobře a Sparta vedla, ve druhé třetině Sharks skóre otočili a vedení už nepustili. Díky výhře 2:0 v sérii tak mohou vyzvat na souboj o zlato Zlín, který stejným poměrem vyřadil Olomouc.

Karlovarské semifinále začalo stejně jako to pražské - lépe do hry vstoupil hostující tým. Nabuzená Sparta brzy využila rozhárané hry Sharks a Miroslav Novotný už po 131 sekundách otevřel ze sólového nájezdu skóre. Pražané udržovali vysoké tempo a nutili Varáky k chybám, ale do výraznějšího vedení neodskočili.

Žraloci se probudili až po šesti minutách, kdy poprvé zatlačili na branku Sparty a vysloužili si přesilovku. Tu sice nevyužili, ale ve 12. minutě Geier v dobré pozici nesobecky ještě vylepšil akci přihrávkou před odkrytou polovinu branky a Patrik Sedláček pohodlně vyrovnal. V poslední minutě úvodní třetiny však vrátil Spartě vedení Jiří Raul, jenž z nepřehledné situace po vhazování vytěžil překvapivou střelu z otočky, která zapadla za Machova záda. Do ještě lepší nálady mohl dostat Pražany Kapko, to by ale musel Jeřábkovu minelu vedoucí k samostatnému nájezdu potrestat.

Nestalo se a Žraloci mohli po přeskupení sestavy začít po přestávce kousat. Brzké šance Sedláčka a Veselého zůstaly ještě nevyslyšeny. Neujala se ani Geierova přesilovková otočka ve stylu Liama Hickeyho, po které cinkla horní tyč. Krátce po vypršení Zapletalova trestu ale vyslal dělovku Karel Wágner a bylo znovu vyrovnáno. Uběhlo jen 14 sekund, Michal Geier ujel všem a nekompromisně poslal domácí tým poprvé do vedení.

Hned po vhazování měl gól na 3:3 na hokejce Zdeněk Krupička. Zcela sám před Machem nedal a jen co časomíra ukrojila další minutu, Filip Veselý vymíchal Vápenku a Sparta si za stavu 4:2 brala čas na poradu. Dobře rozehraný zápas se jí zbortil během 77 sekund, kdy Sharks třikrát udeřili. Na změnu kurzu nemělo vliv ani vyloučení Veselého, při kterém naopak zaútočil Geier a trefil brankovou konstrukci.

Zápas se znatelně zlomil ve 34. minutě, kdy byl po velké Kapkově šanci vyloučen Rennhack a Filip Veselý v oslabení zvýšil na 5:2. Zbytek třetí třetiny se trochu rozplynul v několika trestech, ale hlavně hosté dnes měli užší soupisku než domácí a na zvrat už jim nezbývaly síly. Sharks před nejlepší návštěvou sezóny bez větších problémů dovedli druhé semifinále do vítězného konce a v poslední fázi sezóny vyzvou o zlato československý Zlín.