Cennou výhru veze karlovarský parahokejový tým z Prahy. Nejenom že šlo o první semifinále play-off, ale i bez opor Michala Geiera a Radka Zelinky Žraloci vzdorovali a zvítězili jedinou trefou svátečního střelce Václava Kováříka.

Semifinále odstartovalo se skluzem vinou nijak neodůvodněného opožděného příchodu rozhodčích. Karlovarští i přes ztráty v sestavě začali na Spartě aktivně, naopak domácí vsadili na pozornou defenzivu. Přesto Vápenka brzy řešil první pokus Veselého, který později orazítkoval i tyčku. Tlak Žraloků vyústil v přesilovku, pohříchu jedinou v celém zápase, v níž neúspěšně dorážel Kovářík a po něm už podruhé mířil do tyče Veselý. Sparta se osmělila až minutu před přestávkou, kdy Zapletalův pozdrav spolkla Machova lapačka. I přes karlovarskou režii ale gól v první třetině nepadl.

Další část začala promarněným sparťanským přečíslením tří na jednoho, které jako by předznamenalo vyrovnanější příští průběh. Nejdřív ale Sedláček po perfektním prohození Veselého nastřelil masku domácího gólmana, aby krátce na to prostřelil clonící chumel hráčů před brankou Sparty Václav Kovářík. Psala se 18. minuta. S plynoucím časem se Sparta začínala častěji prosazovat do nadějných pozic, ze kterých ale díky karlovarské obraně nedokázala těžit. Na druhé straně musel být Vápenka v pozoru proti sólu Veselého po krádeži puku Oharovi nebo proti Karafiátově nahození, které brankářskému matadorovi vypadlo z lapačky.

Ve třetí třetině se sparťané museli tlačit za vyrovnáním, a tak to byli oproti úvodu zápasu Žraloci, kdo se častěji bránil. Proti Oharově ráně z kruhů zasáhla Machova maska, Veselý zase hasil oheň před odkrytou částí branky při domácím náporu. Silnou pětiminutovku zakončila Zapletalova nabídka na teč, kterou ale Raul netrefil. Díky snaze Sparty se otevírala vrátka pro žraločí brejky, spolupracující dvojice Sedláček - Veselý však dvakrát svůj únik nezužitkovala.

Rostoucí únavu musel trenér Hrbek řešit oddechovým časem necelých pět minut před koncem, Sparta si přesto ještě připravila příležitosti. Opakovaně střílejícího Ohara zblokoval Wágner, ale zdaleka největší šanci spálil 15 sekund před sirénou Zdeněk Krupička, který z mezikruží přestřelil ležícího Macha i celou karlovarskou branku. A tak mohla propuknou žraločí radost z první výhry, kterou zařídil překvapivý střelec Václav Kovářík!