Že byli karlovarští parahokejisté na ledě Českých Budějovic favoritem bylo známo předem. Ale že i přes výborný výkon gólmana Davida Lacka dají třicet gólů, to by tipoval málokdo. Setkání navrátilců do ligy s úřadujícími mistry tak přepsalo historické statistiky a stanovilo nový rekordní výsledek 1:30.

Hned první nahození na branku skončilo za zády českobudějovického gólmana a předznamenalo jednostranný vývoj utkání. Pět minut Motor ještě odolával tlaku Žraloků, ale potom se začaly sypat puky do sítě jeden za druhým. Po prvních patnácti minutách svítil na kostce stav 0:11, nejčastěji pálil ostrými Radek Zelinka, který se trefil pětkrát. Stejný scénář se na ledové ploše odehrával i v prostřední části, jeden moment přesto stojí za zdůraznění. Ve 26. minutě nabral Filip Veselý kotouč na čepel a "michiganským" blafákem skóroval.

Ve třetí třetině svým zásahem Václav Kovářík zkompletoval karlovarskou listinu střelců, gól tak zaznamenali všichni hráči v poli. Za domácí vsítil čestný úspěch Zdeněk Klíma, který proměnil jeden ze svých dvou samostatných nájezdů v zápase. Ačkoliv pod rekordní výsledek se podepsali především Filip Veselý s devíti a Radek Zelinka s osmi góly, brankář Českých Budějovic David Lacko si zaslouží speciální uznání za řadu zákroků, kterými se jako nejvytíženější hráč na ledě prezentoval.