Na led KV arény se po necelém roce vrátili Flamingos Ostrava, aby jako nováček parahokejové ligy čelili mistrovským Sharks. Ti i díky čtyřem trefám Filipa Veselého vyhráli bezpečně 8:2.

Nováček soutěže přicestoval do Karlových Varů s přijatelnou porážkou 0:3 z Prahy a dlouho dokazoval proč. Sharks sice měli očekávanou převahu od první sekundy, ale spolehlivý Martin Kudela v brance držel naděje Flamingos na slušný výsledek. Když ho ve 4. minutě překonal dorážkou navrátilec k parahokeji a sváteční střelec Josef Jeřábek, měl za sebou už pět vážných zákroků. Na obou stranách pak zazněly tyčky, Hečkova byla určitě, Zelinkova možná dokonce gól. V 8. minutě zvyšoval Filip Veselý a zdálo se, že utkání nabere předpokládaný směr. Nestalo se, domácí jako by na chvíli vypadli z role a Václav Hečko si v závěru třetiny sám vypracoval snížení. Když pak Žraloci promarnili brejk tří na nikoho, nebylo těsně před přestávkou daleko ke srovnání stavu.

O pauze se karlovarská družina zkoncentrovala a hned po buly Ostravu zmáčkla, totální nápor ukončil Sedláček ranou do tyče. Docela dlouho se zastřeloval agilní Filip Veselý, vyšlo to po několika pokusech ve 22. minutě, kdy si doslova vyčekal objížděním Kudelovy branky gólový okamžik. Tím jako by inspiroval kolegu z reprezentace, zanedlouho Václav Hečko stihl dojet kotouč před zakázaným uvolněním a rovněž po obkroužení Bergerovy klece vrátil na tabuli skóre nejtěsnější stav. Karlovarští se snažili odskočit, Wágner rozdával vynikající přihrávky do zakončení, ale v tom neuspěl Karafiát a před prázdnou brankou ani Sedláček.

Třetí patnáctiminutovka už nicméně proběhla čistě v domácí režii, úzký kádr nováčka přestal stíhat bránění vyspělejších hráčů. Cestu za vysokým skóre zahájil Radek Zelinka výborně spolupracující s Veselým. Při Wágnerově vyloučení se Filip Veselý trefil dokonce dvakrát a další oku lahodící akci předvedl Geier, který místo zakončení samostatného nájezdu vyzval ze druhé vlny pálícího Patrika Sedláčka. V poslední minutě si ještě udělal radost Václav Kovářík, nedáváte-li góly jako na běžícím páse, i trefa na 8:2 potěší, když je za záda reprezentační jedničky.